27 Mart 2009 Cuma

Göz yorgunluğuna son


LG W53 Serisi Monitörler ile Göz Yorgunluğuna Son.

Dünya düz panelli ekran pazarının önde gelen markası LG Electronics, otomatik olarak odadaki ışığa göre kendini ve ekran üzerindeki içeriği ayarlayan ve uzun kullanımlarda göz yorgunluğunu büyük ölçüde azaltan yeni W53 SMART Monitörlerini pazara sundu. Boyutları 18.5 ile 27 inç arasında değişen bu akıllı monitörler, 1920 x 1080p Full HD çözünürlük sunuyor. Ayrıca 16:9 yükseklik - genişlik oranı ile full HD filmler ve oyunlar için de mükemmel bir seçenek.

LG’nin W53 full HD monitörü SMART teknolojiler denilen dört dörtlük akıllı özelliklerle donatıldı. ‘Oto Parlaklık’ özelliğine ayarlandığında LG’nin W53 serisi monitörleri otomatik olarak kendi parlaklıklarını ve diğer ekran ayarlarını, odadaki ortam ışığını ve ekrandaki içeriği temel alarak yapıyor. Gün boyunca aydınlatma koşulları değiştikçe ekran ayarları da değişiyor ve görüntünün her zaman mükemmel olması sağlanıyor. Parlaklığın ayarlanması aynı zamanda göz yorgunluğunun önlenmesini de sağlıyor.

LG’nin üstün LCD TV’lerinde kullanılana benzer teknolojiye dayanan monitörlerdeki Oto Parlaklık özelliği, görüntünün sadece daha iyi görünmesini sağlamıyor, aynı zamanda arka ışığın yoğunluğunu azaltarak elektrik tüketimini de önemli ölçüde azaltıyor.

Şık tasarımıyla göz dolduran ve göz yorgunluğunu azaltma temalarını ileriye taşıyan bu monitörler insanlara, ekranlarına bakarken bir mola almalarını hatırlatan bir zaman ölçer de içeriyor. Zaman ölçer, kullanımı kolay ara yüz aracılığıyla saat aralıkları veya belirli bir zaman için ayarlanabiliyor. W53’ün çerçevesinin altındaki yakınlık sensörü yaklaşan eli tespit ediyor ve gerektiğinde ışıkları yakarak düğmelerin kolayca bulunmasını sağlıyor. Kullanılmadığı zaman da ışıklar sönerek monitöre daha şık bir görünüm kazandırıyor.

W53 serisinin benzersiz bir başka özelliği ise çevrimiçi videoları izlerken dikkat bozukluklarını yok eden LG’nin ‘Sinema Modu’dur. Bu başarılı özellik video klibin dışındaki her şeyi karartarak, dikkati göz boyayan reklamlara değil, arzu edilen içeriğe yönlendiriyor.

LG’nin W53 SMART Monitör serisi, şık bir tasarım ve birinci sınıf görüntü kalitesi sunuyor. Full HD 1920 x 1080 çözünürlüğe ek olarak bu monitörler 50,000:1’e varan bir Dijital Hassas Kontrast Oranı ve 2ms tepki zamanı özelliklerine sahip.

0 yorum:

Yorum Gönder