26 Mart 2008 Çarşamba

Reklam Hataları

NTV-MSNBC
İxir´in kokoreççisi ile mısırcısı NTV-MSNBC´den bahsederken kamera değişimlerinde arkadan geçen insanlar kaybolup varoluyor.

UNIDERSITE
Yolda konuşan teyzenin arkasında aynı olay iki kere oluyor. 2 öğrenci, bir bayan ve bir şişman kadın aynı şekilde geçiyor.

WEBBEE
Webbee paketi olan çocuk arkadaşlarının yanına geliyor. Bilgisayarda bir saat var. Ve şunu söylüyor: "Way, internet olayını halletmişsiniz?" Peki nereden anlıyor net´e bağlandıklarını? Ayrıca yine aynı şahıs: "Benim internetim sınırsız" diyince, diğerleri büyük bir şaşkınlıkla: "Hadi yaaa..." diyor. İyi de sınırsız internet imkansız bir şey mi? Bir de bu çocuk, ACE´ci Ayşe Teyze gibi internet paketini yanında taşıyor.

SUPERONLINE (Oyun)
Tek tuş Okay Bey de notebook´u ile internete cep telefonsuz bağlananlardan.

TELSİM (Ajda Pekkan)
Ajda Pekkan kendisini arayanı kandırmak için telefonu kulağına götürüp "Aradığınız aboneye şu anda ulaşılamıyor" diyor. Ama bunları telefonu cevaplamadan söylüyor.

TELSiM (Cep Voice)
Sinemada adamlar tam kalkarken kimse alkışlamıyor ama hala alkış sesi var. Kamera değişir değişmez seyirciler alkışlamaya başlıyor.

TELSİM (In)
Telsim´in reklamlarından biri de "Şimdi Telsim In" Yani 6 senedir "Out" olduklarını kabul ediyorlar.

SABAH (Pokemon)
Pokemon oyunları ile oynayan çocuklar birer birer ekrana geliyor ve ekranın altında isimleriyle, bulundukları iller çıkıyor. İstanbul, Ankara, Afyon gibi. Reklamın sonunda ise aynı çocuklar hep beraber Pokemon oynuyorlar. Türkiye´nin dört bir yanından gelip oynanacak kadar önemli bir oyun demek ki...

HÜRRİYET (Dijital Kamera)
Dijital kameraya kaydedilen görüntü kablo yardımıyla TV´ye aktarılıyor fakat daha kabloyu takmadan görüntü TV´de beliriyor.

NISSAN ALMERA
Almera´nın dönme çapının çok az olduğundan bahsediliyor ve dar bir yolda aracın sadece bir manevrayla nasıl "U" dönüşü yaptığı gösteriliyor. Ancak araba tam dönerken araya "Almera´ya bakan bir adam"ın görüntüsü geliyor ve biz aracı tam olarak dönmüş bir şekilde görüyoruz. Aslında o arabanın oradan dönmesi imkansız.

RENAULT SCENIC
Reklamda el freni kendi kendine inen ve şarkı eşliğinde yokuştan aşağı kayan bir Scenic var. Ama el freni boşalan arabayı ben ne yapıyım?

GARANTİ
Reklamda Güven Kıraç bir banka şubesine gelerek "Alo Garanti"nin reklamını yapıyor.
1-Cep telefonundan "Alo Garanti"yi aradıktan sonra "YES" diyerek arıyor. Ancak Panasonic cep telefonlarında "YES" diye bir tuş yok.
2-Reklamdaki şube oldukça boş. Keşke öyle olsa.

AKBANK
Ofis Boy, şirketinin işlemlerini internet şubesinden halledip bol bol zaman kazanıyor. Ancak şirketin hesabının şifresini patronundan habersiz nasıl alabiliyor?

ŞEKERBANK
Bankadan kredi alan bayan, bir ürünü peşin fiyatına taksitle alma imkanı varken neden tık para kaç para diye soruyor?

PAMUKBANK
Şener Şen, bir internet cafeye gelip bankacılık işlemlerine başlıyor.
1-Öncelikle bilgisayara sertifika yüklemesi lazım.
2-Mouse yerine klavyeyi kullanıyor. Üstelik çok hızlı.
3-Banka şifresini arkasındaki herkes görüyor.

MİGROS
Migros´a giren Kanguru raflara indirim kartı takıyor ama onları koymakla fiyat değişmez ki... Barkodların değişmesi lazım.

TELEFUNKEN
"TV taşıyan bir adam"ı trafik levhası yaparak yol kenarına koymuşlar. İlk şoför "Aaa bu ne ya" diyerek duruyor ve önünden insanlar geçiyor. Reklamın sonunda ise başka bir şoför levhayı görüyor ve durarak önündeki insanları seyrediyor. Ancak her iki şoförün gördüğü insanlar aynı. Her iki yerde de aynı çekim kullanılmış.

KOSLA HALI
Kosla´yı halıya sıkmak için dolabı biraz itiyorlar ama bir sonraki çekimde dolap çok uzakta.

CALGON 1
Calgonit kullandığını söyleyen kadın: "Ben yıllardır kullanıyorum ve makinem hala tıkır tıkır çalışıyor" diyor. Ama arkasında görülen çamaşır makinesi son model ve yepyeni duruyor.

CALGON 2
Bir uzman sudaki kirecin çamaşır makinesine ne kadar zararlı olduğunu anlatıyor ve arkada bir kadın beliriyor. Ev hanımı bu işi o kadar iyi biliyor ki makinesinin arızasını bulmuş, parçasını sökmüş ve getirmiş. O kadar işi yapmış ama parçanın yenisini takamamış.

REJOICE
Bir alışveriş merkezindeki banka genç çift oturuyor. Kızın saçını okşarken erkeğin eli takılıyor ve bir türlü çıkmıyor. Sonra bir çift daha geliyor. Rejoice kullanan kızın saçını okşarken erkeğin eli takılmıyor. İyi de oradaki banka oturup saç okşamak zorunlu mu?

GILETTE Mach 3
Mach 3, 3 bıçağıyla tüm sakalı temizliyor. Önceki reklamlarda da 2 bıçaklı Sensor tüm sakalı temizliyordu. Eee ne oldu peki? Acaba bunun 4´lüsü ne zaman çıkıyor?

CLIO SYMBOL
Arkadaşı araba sahibine soruyor: "Ne yaptın. Para biriktirdin mi bari" Cevap: "Merak etme. Hayatın emniyette" Ne alaka?
Sonra araç lastiği sağa dönük bir şekilde duruyor. Ama iki arkadaş arabadan indiğinde ön lastik dümdüz.

DESI ALARM
Aracının çalınmaması için sahibi arabayı parmağına bir iple bağlıyor.
1-İp kesilmez, onun için çok güvenli bir yol.
2-Hırsız arabayı çalıp götürürken arkadaşımız hayatına arabanın arkasında sürünerek devam edecek.

FALIM
Traktörüyle sahile gelen ve sarı VW´si olan kızı ayarlayan köylünün olduğu reklamda 3 araç, 3 kere yer değiştiriyor. Birbirlerine yaklaşıp uzaklaşıyorlar.

JACOBS
Apartman toplantısı kavgalı bitiyor ve herkes evine gidiyor. Ev sahibi ise bir fincan kahve yaparak penceresinin kenarına koyuyor. Kahve kokusuyla beraber üst katlardaki evlerin ışıkları bir bir yanıyor.
1-Daha önceden yukarı çıkan komşular karanlıkta mı oturuyor?
2-Kahve kokusu, dairelerin içine kapalı olan pencerelerden nasıl giriyor?

TANG
Nine ile torun beraber bir sürahi Tang yapıyor ve hepsini içiyorlar. Sonra evin annesi geliyor ve "Aaa hazır vardı, niye yaptınız" diyerek buzdolabından bir sürahi daha Tang çıkarıyor. İyi de anne dolaptaki Tang´i içmediklerini nereden biliyor.

PEPSİ
Ramazan ayı´nda yayınlanan reklamda genç çocuk Pepsi´yi isteyene kadar imsak vakti geliyor. Ancak imsak vaktinde hava aydınlık.

KOMİLİ SIRMA
Evin hanımı kocasına yemekleri yasaklıyor ve yaptığı böreğin üstüne bir kafes koyuyor.
1-Adam, çatalını kafesin üstünden içeri sokarak börekten almaya çalışıyor ve doğal olarak başarısız oluyor. Kafesin en altından çatalını soksa rahatlıkla böreği alabilecek.
2-Karısı, adama eziyet çektirmek için mi yemek yapıp önüne koyuyor ve kafes geçiriyor.

0 yorum:

Yorum Gönder