3 Aralık 2009 Perşembe

Pussycat DollsKareograf Robin Antin'in bir taklit grubu olarak 1995 yılında kurduğu Amerikalı popüler müzik ve R&B topluluğu Pussycat Dolls ilk tekli albüm çalışmasıyla 2005 yılında müzikseverlerin karşısına çıktı.
Los Angeles'ta bulunan The Viper Room adlı gece kulübünde tam 6 yıl çalıştılar. 1999'da ünlü erkek dergisi Playboy'un sunduğu Pussycat Dolls resimli yayınında eski grup üyelerinden Kasey Campbell Erica Gudis Lindsley Allen ve Kiva Dawson'ın fotoğrafları bulunuyordu. 2002'de Roxy'ye geçtiler. Kısa sürede uluslararası üne kavuşan grup dünyaca ünlü müzik kanalları MTV ve VH1'ın çeşitli programlarına konuk oldular özel performanslar sergilediler. Çok sayıda dergide reklam kampanyalarında hatta sinema filmlerinde bile boy gösteren Pussycat Dolls'un bugünkü kadrosuna kavuşmadan önceki eski üyeleri arasında birbirinden ilginç isimler yer alıyor.
Manken ve dansçı Rachel Sterling "Desperate Housewives" dizisindeki Bayan Solis karakteriyle kariyerinin zirvesine çıkan Altın Küre adayı film ve televizyon yıldızı Eva Longoria ve ünlü pop şarkıcısı Christina Aguilera Pussycat Dolls kadrosunda bulunmuş isimlerden bazıları... 34 yaşındaki seksi manken Carmen Electra da bu deneyimi yaşamış ünlülerden biri... Electra durumu şöyle özetliyor "İki yıl boyunca Dolls'ta yer aldım her gösterilerinde performans sergiledim. Fakat maddi sebeplerle yeni müzik projelerinde aralarına katılamıyorum".

"İki yıl boyunca Dolls'ta yer aldım her gösterilerinde performans sergiledim. Fakat maddi sebeplerle yeni müzik projelerinde aralarına katılamıyorum".- Carmen Electra
Grubun bugüne kadar birlikte sahne aldığı isimler arasında Jessica Simpson Pamela Anderson Fergie Paris Hilton Scatlett Johansson Pink Kelly Osbourne Gwen Stefani Britney Spears ve Drew Barrymore da bulunuyor.
Bu ilginç ve renkli hikayenin devamında Pussycat Dolls yapımcılar Jimmy Lovine ve Ron Fair'ın katılımıyla dünyaca ünlü bir popüler müzik ve R&B grubu olma yoluna girdi ve Lovine'in etiketi Interscope Records ile anlaştı.
2003 yılında Popstars yarışması galibi Eden's Crush grubunun eski üyesi Nicole Scherzinger (Nicole Kea) grubun assolisti oldu. Şu anki kadroda Scherzinger'in yanısıra; gruba 1995 yılında katılan Carmit Bachar ve 2002'de katılan Jessica Sutta ile 2003'te katılan üçlü Melody Thornton Kimberly Wyatt ve Ashley Roberts yer alıyor.
Pussycat Dolls 2005 yılında ilk albümleri olan "PCD"yi müzikseverlerin beğenisine sundu. Billboard 200 listesinde 5. sıraya kadar yükselen çalışmanın satış rakamı 100.000'e ulaştı. Busta Rhymes katılımlı "Don't Cha" albümden çıkan ilk hit parçaydı. Müzik listelerinde zirveye ulaştıkları ilk şarkı ikinci tekli çalışmaları "Stickwitu" oldu. Tüm dünyada bir milyondan fazla internet kullanıcısı tarafından satın alınıp yüklenen parçanın ardından Black Eyed Peas üyesi will.i.am'in konuk edildiği "Beep" ve Snoop Dogg katkılı "Buttons" geldi.
Pussycat Dolls imzalı "Stickwitu" 1 milyondan fazla internet kullanıcısı tarafından satın alınıp yüklendi.

2006 yılının Temmuz ayında müzik televizyonu MTV'nin İngiltere yayını; Pussycat Dolls grubunu Destiny's Child'ın 2. Spice Girls'ün 7. olabildiği listenin zirvesine layık gördü. Grup Ağustos ayında ise VH1 televizyonu tarafından "En Seksi 20 Grup" listesinin birinci sırasına yerleştirildi Billboard Müzik Yarışması'nda "Don't Cha" ile "En Sıcak Dans Teklisi" ödülünü kazandı.
İlk albümleriyle tüm dünyada bir yılda 4.5 milyon satış rakamına ulaşan grubun popüler müzik dünyasında kalıcı olacağına inanılıyor. Birbirinden güzel bu 6 genç kızın "PCD"de sergiledikleri uyumu sürdürmeleri halinde bu öngörünün yanlış çıkması için hiçbir sebep yok.
0 yorum:

Yorum Gönder