2 Nisan 2008 Çarşamba

İnternet erişimini gösteren tişört

Bilgisayarı açıp internet erişimi aramaya gerek kalmadan bulunduğu yerde kablosuz internet erişimi olup olmadığını gösteren tişört, internette 19,95 sterline satılıyor.
ANKARA - İnternet üzerinden satış yapılan ürünler arasında kablosuz internet erişimini gösteren bir tişört dikkat çekiyor. Üzerinde küçük bir pil yuvası ve dijital algılayıcısı olan tişört, kablosuz internet erişimi bulunan yere gelindiğinde ışıklı olarak kullanıcıya bunu bildiriyor, kullanıcıya da çantasından bilgisayarını çıkarıp internete bağlanmak kalıyor.
BİLGİSAYARDA ŞARJ EDİLEBİLEN PİLLER
İngiliz Moixa Energy tarafından geliştirilen ve satışa sunulan USB piller, özellikle bilgisayar kullanıcıları için çok büyük kolaylık sağlıyor. Normal şarj edilebilir piller için bir elektrik kaynağına ihtiyaç duyulurken, Moixa tarafından üretilen, standart piller bittiğinde kapağı açılarak bilgisayarların USB (Universal Serial Bus - Evrensel Seri Yolu) girişinden şarj edilebiliyor. Ürün 11 sterlin (yaklaşık 26 YTL) fiyatla satılıyor.

MÜZİKLİ DİŞ FIRÇASI
Hasbro tarafından internette satılan müzikli diş fırçaları ise diş fırçalamaktan hoşlanmayan çocuklar ve değişiklik arayan yetişkinler için bunu eğlence haline getiriyor. İçinde mini bir bellek, pil ve ses çıkışı olan diş fırçası, üzerindeki açma kapama düğmesine basıldığında kayıtlı olan şarkıyı çalmaya başlıyor.

Diş fırçalandığı zaman “sanki kafanın içerisinde biri şarkı söylüyormuş” etkisi yaratıyor. Ürünün fiyatı 10 sterlin (Yaklaşık 24 YTL).

0 yorum:

Yorum Gönder