1 Şubat 2008 Cuma

Negatif Seo

Merhaba arkadaşlar;

Bugünde sizlere nasıl rank kaybedersiniz, Google böcüğünü sitenizden nasıl kaçırırsınız onlara değineceğim.

1. Sitenizi host ettiğiniz sunucu uzun vadeli veya kısa fakat sürekli kesintiler yaşıyorsa bu Google serp (Arama sonuçlarında sitenizin Google sıralamasındaki pozisyonu) sonuçlarında arkaya atılmanıza neden olacaktır. Bazı kaynaklar bir web sitesinin 48 saatten fazla kapalı kalması durumunda, sitenin indekslenmesinin hızla iptal edildiğini belirtmekte.Search Engineer Optimizing

2. Sitenizi kopya içeriklerle oluşturmanız, yani kopyala/yapıştır yaparak bir yerlere geleceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Arama botları sitenizi indeksledikten sonra içeriğinizin kopya olduğunu rahatça anlamakta.

3. Dışa verdiğiniz linkler spam siteleri veya kalitesiz siteleri oluşturuyorsa yine bir - aldınız demektir.

4. Başka sitelerden kopyaladığınız metataglar ile yine kendinize zarar verirsiniz. Özellikle title ve description bölümünde yaptığınız kopyalamalar ve diğer sayfalarınızda aynı metinleri kullanmanız size Google serp sonuçlarında bir hayli zarar verecektir.

5. 1inci maddede belirttiğime ek olarak sunucunuz çok yavaş ise sitenizin sadece indekslenme süreci uzayacaktır. Bunun rankınıza pek negatif etkisi olacağından söz edemeyiz.

6. Az kalsın en önemli noktayı atlıyorduk Sitenizde spam yapmanız, gizli keyword döşemeniz, anlaşılmayacak küçüklükte (font size) metinler döşemeniz, farklı farklı kelime odaklı sayfalar oluşturup bunlardan ana sayfanıza link vermeniz sizi hazin bir sona götürecektir.Kaynak : Uğur Eskici

0 yorum:

Yorum Gönder