16 Şubat 2008 Cumartesi

Frmtr Rezilliği

SEO yarışmasına katılan siteleri incelerken, kaiserdealxa.com'un sanalsahtekarlar sitesinden alıntı yaptığı bir yazı, dikkatimi çekti, paylaşmak istedim.
Dünyanın en büyük Türkçe forumu sloganıyla yayın hayatına devam eden Frmtr sitesi hakkında birkaç şey yazmak istiyorum. Turkiye'nin en çok üyeye sahip forumlarından biri frmtr ... Ne yazık ki amatör kişiler tarafından yönetilmekte. Bana gelen bir şikayet üzerine bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Bu foruma üye olan arkadaşlarımdan bir tanesi forumda yöneticilerden birinin yaptığı bir yanlışı düzeltme amacıyla açtığı başlıktan dolayı atılmış. Mesajını bana gösterdi ve kesinlikle hiçbir hakaret veya kural dışı bir hareket bulunmamakta. Sadece yöneticinin yaptığı terbiyesizliği site sahiplerine bildirip gerekenin yapılması istemiş. Ancak site sahipleri gerekeni yapmamış. Aslında yapmış ! Arkadaşımı forumdan atmışlar.

Diyelimki kendi yöneticilerini koruyorlar. Kendi sitesi istediğini yapar. Hadi bunu kabul ettik. Peki forumdan atarken ban mesajı olarak yazdıkları nedir ? " Beğenmiyorsan siktir git bu forumdan "

Evet arkadaşlar Türkiye'nin en büyük forumuyuz diye geçinen yaşları 30'un üzerinde olan bu insanlar kendilerine yapılan en ufak eleştiride böyle bir mesajla üyeleri forumdan atıyorlar. Yapılan terbiyesizlikler bununla sınırlı değil.

Sözde Müslüman geçinen bu yöneticiler "Tövbe Odası" diye bir uygulama yapmışlar ve kendilerini Allah yerine koyarak , üyelerin tövbe etmeleri taktirde affedileceklerini söylüyorlar.

Rezilliklere devam edelim. Şu ana kadar 2 büyük terbiyesizliğini gözler önüne serdim. Bir 3. terbiyesizlikleri ise bundan 2 sene önce yaptıkları ancak halkımızın bilgisizliğinden dolayı fazla konuşulmayan bir olay.

Frmtr kullanıcıları çok iyi biliyorlardır ki. Zamanında bu forum vbulletin firması tarafından kapatılmıştı. Bu kapatılmanın ardından bu terbiyesiz yöneticiler ana sayfalarına Türk bayrağı asarak "İngiliz Oyunu" gibi laflar etmişler ve ingilizlere yüklenmişlerdir. Bilgisiz halkımızda bunlara inanıp ingilizlere tonlarca küfür etmişlerdir. Şimdi beni dikkatle dinleyin ...

Bu olay gerçekleştikten sonra vbulletin firmasının resmi forumlarında bununla ilgili başlık açılmıştı ve neden böyle bir terbiyesizlik yaptınız diye sorulmuştu. Verilen cevap herşeyi açıklıyordu. Bu olayın Türk düşmanlığı veya tarihteki savaşlarla ilgisi yoktur. Frmtr sitesi bizim lisanslı ürün olarak sattığımız vbulletin forum sistemimizi lisanssız olarak kullanmakta ve korsan yayın yapmaktadır. Bu yüzden sitelerini kapattırdık.

İşte bu forum yöneticileri o kadar büyük terbiyesiz ki. Hem adamların mallarını , ekmek paralarını hiçe say, hem korsan olarak dağıt, hem halkı kandır, sonrada ana sayfana "İngiliz Oyunu" diye yaz. Yok öyle dava !!!

4. Terbiyesizlikleri .... Parakazan diye yaptıkları kampanya ile binlerce üyeyi kendi pis sistemlerine üye ederek para kazandıracaklarını söylüyorlar. Kullandıkları sistem ne ? Tabiki dolandırıcıların kralı süperteklif ! Bir ara televolelerde bolca rastladığımız "Titan Saadet Zinciri" olayının ta kendisi. Her üye başka üyeler bularak zincirin halkalarını oluşturuyorlar ve sonraaaaaaa ! Frmtr paraları cebe indirirken üyeler her zamanki gibi boşa kürek sallıyorlar ....

Bu forum hakkında daha çok yazılacak şey var ancak sinirlendiğim için fazla yazmıyorum. Lütfen bu sahtekarlara prim yaptırmayın !!!
Bedava dağıtılan şeyleri parayla satıp Türk halkını kandırmaya çalışan bu forum hakkındaki yazımı birçok yerde yayınlayın.

Başka bir sahtekarlık davasında görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

55 yorum:

Yorum Gönder