26 Aralık 2013 Perşembe

CEX.io - Bitcoin Cloud Mining Nedir?

Cex.io Ghash.io pool'u ile çalışan bir cloud hashing hizmetidir. (Şuanki hızları 1300~ TH/s Bitcoin Mining Network'unun 25%'ini kaplıyor.Cex.io aynı zamanda ASIC Miner üreticisi BitFury'ye aittir.
Cloud Mining Nedir ?
Yaklaşık 2 yıldır cloud hosting deyimini duyuyoruz ve artık aşina olduk bir sunucu altyapısının gücünün parçalanarak kullanıcının isteği dogrultusundaki miktarın kullanıcıya satılması yani nekadar kullanacagınızı gramı gramına siz seçiyorsunuz ve istediginiz zaman arttırma ve azaltmaya istediğiniz oranda gidebiliyorsunuz buda ihtiyacınızın her daim tam olarak karşılanmasını sağlıyor.
Cloud mining dediğimiz yapı da bu prensibe dayanıyor.Mining yapabileceğiniz asic miner denilen ekipmanlarla donatılmış sunucular üzerinden cebinizdeki para miktarınca pay alıp bitcoin kazmaya anında başlıyorsunuz.Bilgisayarlar datacenter ortaminda sürekli açık olduğundan sürekli mining sonucu oturduğunuz yerden kar elde ediyorsunuz.
Bu konuda tanıtımını yapabileceğimiz piyasada kayda değer tek firma bulunmakta. cloud mining e başlayacaksanız bu firmayı tercih etmeniz en dogrusu olacaktır çünkü diger firmalarda ya fahiş fiyatlarla yıllık sözleşmelere maruz bırakılıyorsunuz yada istediğiniz oranda geri dönüş sağlayamiyorsunuz.Bahsedeceğimiz firma bitcoin kazı sektörünün %40+ payını tek başına oluşturabilcek kapasitede oldugundan her blogun dogal olarak %40 ından pay alacaksınız buda karınızı maximize edecektir.
Konuya Girmeden önce teknik terimlere bir göz atalım:
GHS:  giga hash kısaltmasıdır.Kazı yapma gücü birimidir nekadar ghs okadar bitcoin.
Blok: Btc transverlerini içersinde şifrelenmiş şekilde barındıran yaklaşık 10 dakikada bir gönderilen veri topluluğu.
Blok Kırmak: Bloklar minerlar tarafından şifresi kırılmak sureti ile işlenmiş ve para transverleri gerçekleşmiş olur.Her kırılan blogun ödülü 25 bitcoindir.
Mining Pool: Birçok kişinin blokları kırmak için güçlerini birleştirmelerini sağlayan siteler.
Pool Speed : Mining pool içersinde yer alan kişilerin ghs cinsinden güçlerinin toplamı
Difficulty: bitcoin kazı zorluğu her geçen gün artmaktadır o anki kazı zorluğuna difficulty denir.
Share : Pool üzerinde kazı yaparken kazıda olan katkınızı ifade eder share degeri nekadar artarsa alacağınız pay okadar artar.ghs lerinizi artırarak share degerini artırmış olursunuz.
Pool fee : Toplu şekilde kazı yapmanın bir pool a dahil olmanın en kötü yanıdır pool fee.Pool sahipleri her kullanıcıdan belirli oranda kazanclarından komisyon alır.Bir pool a dahil olurken pool fee düşüklüğünü de göz önünde bulundurmalısınız.

Nasıl Cloud Mining Yaparım


Öncelikle kendimize en avantajlı cloud mining servisini bulmamız gerekiyor ki mümkün olduğunca fazla blok kırmakta payımız olsun ve mümkün olan her bloktan pay alalım oyuzden cloud mining servislerinin gün içinde kırdığı blok sayısını bilmemiz gerekiyor ve beiz sizin için en yüksek olanını araştırıp buldum bahsettiğimiz bu servis 1 gün içinde kırılan toplam blok sayısının %40 ını kırmaktadır.Buda demek oluyor ki bu servis ile kırılan blokların toplamından %40 oranında paya sahip olacagız. Yani kırılan her 5 blokdan 2 sinden pay alacağız.
İkinci bir dikkat etmemiz gereken husus ise pool fee dediğimiz servisin bizden alacağı komisyon oranıdır.Bahsettiğimiz servis de komisyon oranı 0 (sıfır) dır.Fakat sonucta sunucu kiralayip bu işi yaptığımızı düşünürsek sunucu yıpranma payı olarak çok düşük bir  kesinti yapmaktadır şuana kadar kesintiyi hissetmedim bile diyebilirim.
Şimdi gelelim avantajlarına üsteki ana avantajların yanı sıra bu sistemde sözleşmeniz ömür boyu birçok dandik diye nitelendirebilecegimiz 40 yılın başı bir blok kıran cloud mining servislerinde ise bu sözleşme yıllık yapılır ve 1 ghs alayım ordan tarzından çok paket satışlar mevcuttur 100 ghs senelik 1000 dolar gibi fakat dedigimiz gibi bu servisde aldığınız sizindir ömür boyu.
Bir diğer avantaj ise bitfurry denilen dünyanın önde gelen asic miner üreticilerinden birine aittir bahsettiğim cloud mining servisi ve parça üretimini kendileri yaptıgından sizlere şöyle bir avantaj saglarlar.İstersen biriktir ghs lerini parça olarak aynı ghs miktarını verelim evinde kazı yapmaya devam et.
NOT : sistem kendi içinde ghs/btc alım satım platformu da barındırmakta ve bu platform üzerinden al sat işlemleri yaparak ghs sayınızı artırmanızı da mümkün kılmaktadır.Daha önce trading tecrübeniz varsa bu sizin için ayrıca bir fırsat.

Kayıt Aşaması

Cloud Mining Sitesi Giriş İçin Tıklayınız

Önce sağ üst alandaki sign up tuşuna tıklıyoruzKarşımıza gelen kayıt formunu dolduruyoruz

Kayıt formunu gönderdiğimizde mail adresimize gelen doğrulamayı linkine tıklayıp mail adresinin bize ait olduğunu onaylıyoruz.

Sistemden İLk Görüntüler

Sayfanın en üst kısmında trade (alış satış) -balance (coin yatır çek) - referal (birilerini üye edip kazan) redeem hardware (ghslerini donanım olarak ister) - FAQ (sıkça sorulan sorular)   -     support (destek sistemi)  -   Ghash.io (dahasonra detaylı anlatacagız) menüleri bulunmakta bu menülerin hemen sağında kullanıcı ayarları yapabilceginiz kullanıcı adınızın yazdığı kısım bulunmaktadir.
Biraz daha aşşağı inersek anlık olarak ghs/btc   nmc/btc    ghs/nmc   değişim grafiklerini görmekteyiz ve onun da altında daha detaylı bilgiye sahip olabileceğimiz grafikler mevcut.
Sistem anasayfasını daha da aşşağı çektiğimizde trade ekranına göreceğiz bu ekrandan ghs satınalma ve satma işlemlerimizi yapıyoruz.Halihazırda satmak isteyip teklif verenler ve almak isteyip teklif verenlerden alabileceğimiz gibi  instant buy a tıklayıp direkt o anki alınabilir fiyattan da alabiliriz.

Ghs Satınalma Kazı Yapmaya Başlama


sisteme btc satınalıp yolluyorsunuz ve o bitcoinler ile sistemden ghs satınalıyorsunuz şuanki 1 ghs fiyatı 0.0675 bitcoin e denk geliyor.ben şahsen bi miktar ghs ile başlayıp kazandıkça ghs alıp ve ghs fiyatı yükselince satıp düşünce satın alarak devam ediyorum.Unutmadan bitcoin yanı sıra kazı esnasında NMC  IXC  DVC gibi alt coinlerden de kazıp biriktirmiş oluyorsunuz.kalsınlar kenarda dedim harcamıyorum NMC ile de ghs alıyorum gerisine dokunmuyorum bir gün fırlarsa diye .
Bitcoin Temin edebileceğiniz türkiye adresi : www.btcturk.com
Kredi Kartı Paypal Ile : virwox.com btc-e.com  %10 gibi bir komisyon sözkonusudur bu sitelerde. komisyon oranlarına iyi bakın alırken

GHS Satınalma Alanı


GHS satınalırken hemen satınalmak için instant buy seçenegine tıklayıp üstteki ekrandan direk harcamak istediğiniz btc tutarını girip karşılığında alacağınız ghs tutarını görüp satınalabilirsiniz.Aklınızda belli bir fiyat varsa ve o fiyattan satınalmak veya satmak istiyorsanız trade ghs ye tıklayıp alıcı ve satıcı arz talep tablosu üzerinden işlem yapabilirsiniz.
NOT : ghs satınaldığınızda ghsleriniz hemen çalışmaya başlayacaktır üst menüdeki ghash.io düğmesine tıklayıp çalışmaların ve kazançlarınızın takibini yapabilirsiniz.ayrıca kazançlarınız belirli aralıklarla otomatikmen panelinize yansır ve baloncuk şeklinde bildirim gelir ekranınıza.

Donate
BTC: 14MQ1EX18y5Lme9aqM4hb4fB8VQNdQw2xL
LTC: La5gqifzVkmT42dmggoGeP4J9unsHStUXL
PPC: PQAfro5cD2Fb6tVRdStN1Fw9LBxEJWHpUy


Kaynaklar: http://www.codedbygod.com/genel/ghash-io-nedir/

0 yorum:

Yorum Gönder