10 Mayıs 2008 Cumartesi

Gökhan Saki Vs. Paul Slowinski K1 Amsterdam Arena

Dün gece Fox Tvde izlediğim boks maçını kayıt etmiştim, çok güzel bir maçtı izlemenizi tavsiye ederim...

54 yorum:

 1. gökhan saki seni seviyoruz cnımız kanımızsın

  YanıtlaSil
 2. korkun o geliyoooooooooooo önce allah sonra sakkkkkkkki

  YanıtlaSil
 3. GÖKHAN SENİ ÇOK SEVİYORUZ TÜRKİYENİN TEK GURURUSUN İLK VE SON (TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR GÖKHAN SAKİ SENİ ÇOK SEVİYORUM GÖKHANA KÖTÜ LAF ATAN OLURSAAAAA ......);TÜRKİSS GÖKHAN SAKİ K1

  YanıtlaSil
 4. Gokan Saki ye Eylüldeki maçında başarılar dilirim .

  YanıtlaSil
 5. harikasin saki seni sabaha kadar bekler yine serederim aslansin sen

  YanıtlaSil
 6. aslan saki sen turkiyenin gururusun turkish gökhan

  YanıtlaSil
 7. allahına kurban aslan toprağım canını yiyim senin karsın gururusun sen...

  YanıtlaSil
 8. millet ring cıkarken calan müzikin adı ne acaba

  YanıtlaSil
 9. yha gokhan abı bn cok KICK BOKS yapmak ıstıorum ama calısabılecek yer bulamıyorum bana yardımcı olurmusun
  e-mail:atom_ant_kro@hotmail.com

  YanıtlaSil
 10. Allah bileklerine,yumruklarına bacaklarına kuvvet versin tüm dualarımız seninle

  YanıtlaSil
 11. yolun acık olsun cnmmmm

  YanıtlaSil
 12. ringe cıkarken hangi muzik calıo bilen varmı acaba

  YanıtlaSil
 13. helalsana müslümantürk

  YanıtlaSil
 14. En Büyük kürt En büyük Türk Helal sana Gökhan Saki . .

  YanıtlaSil
 15. gökhan türkiyenin gururusunhelal sana

  YanıtlaSil
 16. slm gokhan abı senın allahına gurban olurum keske senın yanında bende rınge cıksam sen rınge cıktıgında rakıbın gozlerıne bakısına hastayım yumruk ve dekmelerıne zaten lafım bıle yok allah sana her macında yar ve yardımcın olsun

  YanıtlaSil
 17. gökhan saki bence king boxta sınıfının en iyisi gelecegi çok parlak gürkan özkandan sonraki ikinci türk olarak ismini yazdıracak

  YanıtlaSil
 18. gökhan sakı kardesımıze bursa dan basarılar dıler bu vesıle ıle ılk kıck boks k-1 klubunun
  hayırlı olmasını dılerım

  BURSADA RESMİ İLK KICK BOKS SPOR OKULU HİZMETE GİRDİ
  Ağustos 29, 2008 Yazar: meditasyon (Düzenle)
  Yazı Kategorisi: Spor

  BURSADA FULL CONTACT KARATE -KİCK BOKS-MUAY THAI-SPOR OKULU MURAT BOZKURT BAŞKANLIĞINDA AÇILDI 0224 2246585
  Açıklama:
  K-1
  K-BURSA
  K-1 TÜRKİYE
  K-1 KİCK BOKS
  K-1 THAI KICKBOXING
  K-1 SAVUNMA SPORLARI
  K-1 MÜCADELE SPORLARI

  PRİDE K/1-UFC-MMF-FIGHT-KENDİNİ SAVUNMA
  TURKİYE KİCK BOKS-THAİ BOXİNG-BURSA EUROSPORTCENTER
  MURAT BOZKURT-FULL CONTACT SERBEST DÖVÜŞ

  Açıklama:
  Kick Boks Muay Thai ve
  Ashihara full Contact Karate`nın
  Türkiye`deki öncülerinden
  Mehmet Bozkurt,Murat Bozkurt
  kardeşler Bursa`da Euro Sport
  Center Spor merkezinde
  Kick Boks-Kick Boxing-Thai
  Boks-Thai Boxing-Muay Thai-
  Ashihara Full Contact-Karate-
  K1-Pride-Vale tudo-Yoga-
  Meditasyon branslarında
  faaliyet göstermektedir.
  Tel.0224 224 65 85

  EUROSPORTCENTER
  İNTİZAM MAH. YATIK SK. NO:2/C
  ALTIPARMAK - OSMANGAZİ- BURSA
  (TEKNOSA MAĞAZASI 2. ARALIK)
  TEL : 0224 224 65 85
  GSM : 0537 453 73 19
  GSM : 0506 533 0 532

  ANTRENÖRLER
  -DANIŞMANIMIZ:MEHMET BOZKURT BEDEN EĞİTIMI VE SPOR ÖĞRETMENI MILLI TAKIMLAR ANTRENORU-KICKBOXİNG-MUAY THAİ-FULL CONTACT KARATE(SPOR KLUBÜMÜZDE KENDI BILGI SAHIBI OLDUĞU DALLARDA ÜCRETSIZ DANIŞMANLIK VERMEKTEDIR)
  -MURAT BOZKURT-KİCK BOXİNG
  -TUNCER TOPSAÇ BEDEN EĞİTIMI VE
  SPOR ÖĞRETMENI
  KICK BOKS-MUAY THAİ
  -GÜRSEL ÖZGEL -YARDIMCI ASISTAN
  -İSMAİL BERİŞ-YARDIMCI ASISTAN-TAKIM KAPTANI

  LİNKLER
  http://www.turkiyekickboxing.azbuz.com
  http://www.thaiboks.azbuz.com
  http://turkkickboks.blogspot.com
  http://kickboksbursa.blogcu.com
  http://thaikickboxing.blogcu.com
  http://k-1kickboks.azbuz.com
  eurosportcenter@hotmail.com

  YanıtlaSil
 19. arkadaşlar gökhan saki ringe çıkarken calan sarkının ismini werebilirmisiniz ?

  YanıtlaSil
 20. gökhan abi ben merve seni çok seviyoruz karslı nede olsan alah senin yumruklarına kuvvet versin tükiye gökhan saki nede olsa karslıııııı!!!!!!!

  YanıtlaSil
 21. gökhan sen bizim gururumuzsun.

  YanıtlaSil
 22. KARSLI KEMİK KIRAN VOLKAN ÇELİK TÜRKİYE 2 CİSİ YAKINDA UKRANYA DA MAÇA ÇIKACAK

  YanıtlaSil
 23. VOLKAN SENDEN GURUR DUYUYOZ NEDE OLSAN KARSLISIN TÜRKÜYENİN GÜRÜRÜ VOLKAN ÇELİK KİCK BOKS ŞANPIYONU

  YanıtlaSil
 24. •1 KİCK BOKS
  •2 Tarihçe
  •3 Dünyada ve ülkemizde durum
  •4 WAKO da müsabakalar
  •5 KİCK BOKS DÜNYA FEDERASYONLARI
  •6 KİCK BOKS TEKNİKLERİ YUMRUK TEKNİKLERİ
  •7 WEB SITE

  KİCK BOKS

  KİCK BOKS-KICK BOXING SAMİ AKIN,İSMAİL KIRTAY,MEHMET BOZKURT YILDIRIM MEMİŞOĞLU başkanlığında ve öncülüğünde ilk olarak TÜRKİYE'DE yapılmaya başlamiştır.

  Kelime manası Kick Boks,yumruk,tekme, diz ve uygulamalarının biraraya getirilmesiyle oluşturulmuş Japon savunma sporu kyokushin kai -ashihara karate -seido karate ekollerini yapan sporcu ve antrenörlerin eldiven takarak rinkde yaptıkları bir dövüş ve savunma sporudur .

  Egzersiz sistemi olarak uygulanabildiği gibi tam temaslı bir mücadele sporu olarak da uygulanabilmektedir.Özellikle 1990'lardan sonra birer JAPONYA kökenli "full contact karate ve tornament karate "kuruluşları olan "wka,wako,iska,iko,niko,maf" gibi kuruluşların gündeme girmeleri ile uzun yıllar bir kavram karmaşası oluşmuştur ve hatta bu karmaşanın izlerine bugünde rastlanmaktadır. Kick Boks, 25 yıl içinde değişim geçirerek günümüzde bazı disiplinleri içine alarak kullanılan genel bir terimdir.

  Muay Thai (Tayland Boksu) ve Savate (Fransız Boksu) gerek tarih ve kültürel olarak bu sistem dışında kalırlar. Bazı kuruluşlar displinlerin dünyadaki popularitelerini göz önüne alarak yelpazeyi çok geniş tutmaya çalışarak "muay thai","wushu-sanda" ve "savate" oluşumlarını ,kickboxing yelpazesi altında toplamaya çalışsalar bile gerek tarih gerek felsefe,kültür olarak bu otoritelerce kabul edilmez. Nitekim amatör kapsamda "gaisf" (olimpiyat kriteri oluşumuna yardımcı kuruluş) "ifma" kuruluşunu "muay thai " için , "wako" kuruluşunu da kickboxing için yeterli görmüş , her iki kuruluşun sadece kendi alanlarında gelişim sağlamaları tavsiye edilmiştir...nitekim, "wako" bünyesinde bulunan "thaiboxing" (siamca karşılığı "muay thai" ) bölümünü 2007 yılında "thaikickboxing"olarak değiştirmek zorunda kalmıştır.

  Tarihçe

  İlk defa literatüre 1968'lerde Japonlar tarafından KİCK-TEKME BOXING-BOKS KICKBOXING-TEKME BOKSU olarak dünyada duyulan ve yapılan bır spor dalıdır.1968 de ünlü kyokushin kaı karate antrenörü MAS OYAMANIN yardımcısı KENJİ KURUSAKI ve ekibinin Taylandlıları ringde ve kendi ülkelerinde maçda yenmelerınden sonra,kick boxıng spor dalını kurmuş ve dunyaya duyurmuştur. ve japonya da kuralların(dirsek vuruşlarının çıkartılması,sınırlı clinch(sarılmalar) uygulanması),kalça atışlarının konması ve raundların (sürenin 2 veya 1.5 dakikaya indirilmesi vb) değiştirilmesi ile bütünlüğe kavuşmuştur..ve 1970 lerden sonra kyokushin karate,ashihara karate ,seido karate,full contact karate antrenörlerinin vasıtası ile tüm dünyaya yayılmaya başlamıştır. Bugünkü ünlü "k-1 " ve "thaikickboxing" kulvarları aşağı yukarı bu başlangıç kuralları ile seyretmektedir.

  Dünyada ve ülkemizde durum

  Günümüzde bu konuda en muteber kuruluşlar sırasıyla iaksa,wfk,wako,iska ,wkf,wkn'dir...bunların amatör,pro(yarı profesyonellik denki) ve profesyonel bölümleri bulunmaktadır...günümüzün en muteber zengin organizasyonlarından biri olan"ashihara karate,kungfu,kenpo,kickboxing,thai box vb stillerinden gelen döğüşcüleri içeren,kendine has,özel bir sistem olan k-1 ise içinde önemli oranda muay thai, kickboxing ,boks,ashihara karate vb döğüşcülerine,şampiyonlarına olanak sağlamaktadır ve resmi olarak kendine has bir sistemdir .. K-1 ve PRIDE'nın kurucusu ve sahibi KAZUYOSHİ ISHİİ dir ve kendisi ashihara karate spor dalını uzun yıllar çalısarak k-1 ve SEIDO KARATE yı kurmuştur.k-1 , uzun yıllar 70 kgs civarı sporcuların bulunduğu k-1 max ve ağırların döğüştüğü üst sınır olmayan k-1 kulvarları ile faaliyet göstermiş olup, ancak ağır siklet için 2007 den itibaren -100 kgs ve + 100 kgs sikletlerine dönüşmektedir(kısaca 72 kgs,-100 kgs ve +100 kgs sikletleri muteberdir)... bunlardan "wako" ise olimpiyat kriter komitesi kabul edilen "gaisf" tarafından bu dalda tasdik almıştır...olimpik olma konusunda faaliyetler gerçekleştirerek ,istenen kriterleri sağlaması gerekmektedir.. wako da şampiyonalar

  WAKO da müsabakalar

  low kick,full contact, thaikickboxing,light & semi contact, kata-musical forms " displinlerinde gerçekleştirilmektedir...Aşağı yukarı diğer kuruluşlar da artık bu kapsamda hareket etmektedirler... ülkemizde ise ilk uygulamalara

  1980 lerin başından itibaren KİCK BOXIN sporunu TÜRKİYE'YE getiren sn.SAMİ AKIN ,MEHMET BOZKURT,İSMAİL KIRTAY,YILDIRIM MEMİŞOĞLU tarafindan baslatılmistir. SAMİ AKIN ve arkadaslarini yogun cabalari ile 1994 de resmi amatör spor dalı olarak boks federasyonuna bağlanılmış ve uluslarası anlamda salt amatör olan içinde "fullcontact,semi-lightcontact sistemleri içeren "iaksa" ya bağlanılmıştır(!!!)...ilk wako dunya sampıyonuda SAMİ AKIN dır.

  Türkiye'de ileri düzeyde kick boks çalışmaları SN. TUNÇ TURGUT zamanında yapılmış, maddi ve manevi en büyük desteğide iş adamı olan SN TUNÇ TURGUT vermiş ve en üst seviyelere çıkarmiştır.2006 yılında ise federasyon başkanı "TUNÇ TURGUT" tarafından türkiye federasyonu "wako" ya bağlanmıştır...wako, "amatör" ve "pro" (yaklaşık yarı profesyonellik)kapsamlarında hareket eden 80 üyeli bir federasyondur...

  'KİCK BOKS DÜNYA FEDERASYONLARI'

  WAKO italya WMAF Turkiye WKA ingiltere ISKA USA WKN Rusya WFK iran

  KİCK BOKS TEKNİKLERİ YUMRUK TEKNİKLERİ

  Staright punch : (streyt panç) direk yumruk Hook puch : (huuk panç) kroşe yumruk Uppercut punch : (apırkat) aparkat yumruk Backfist : (bekfist) dış el yumruk TEKME TEKNİKLERİ Round house kick : (raund haus kik) dairesel tekme Front kick : (front kik) karşı tekme Side kick : (sayd kik) yan tekme Hook kick : (hu kik) kanca tekme Push kick : (puş kik) basma tekme Axe kick : (eks kik) balta tekme Crescent kick : (kreskent kik) hilal tekme Back kick : (bek kik) geri tekme Back side kick : (bek sayd kik) geri yan tekme Spinning back kick : (spining bek kik) dönerek geri tekme Spinning side kick : (spining sayd kik) dönerek yan tekme Spinning hook kick : (spining hu kik) dönerek kanca tekme [ar:كيك بوكس]] Spinning and flying Spinning hook-kick Spinning side-kick Spinning back-kick Jumping front-kick Jumping roundhouse-kick Jumping side-kick Jumping back-kick

  WEB SITE

  World Association of Kickboxing Organizations (W.A.K.O) Amateur - Officially recognised by GAISF as the Worlds Amateur Kickboxing body). http://www.wakoweb.com World Association of Kickboxing Organizations(W.A.K.O-PRO) Professional http://www.wakopro.org World Martial Arts Federation (W.M.A.F) http://www.wmaf.azbuz.com/ World Martial Arts Sport Federation (W.M.S.F) http://www.savunmasanatlari.tr.gg/ World Kickboxing & Karate Association (W.K.A)- Prof & Amateur Kickboxing http://www.kickboxing-wka.co.uk/ International Sports Kickboxing Association (I.S.K.A)- Prof & Amateur Kickboxing http://www.iska.com International Kickboxing Federation (I.K.F) - Prof & Amateur Kickboxing http://www.ikfkickboxing.com International Kickboaxing Board of Control (I.K.B.C) http://www.ikbc.org/ World Kickboxing Network (W.K.N) http://www.worldkickboxingnetwork.com/ World Kickboxing Union (W.K.U) http://www.wku-kickboxing.com/ World Kickboxing Federation (W.K.F) http://www.wkfkickboxing.com World Federation of Kickboxing (W.F.K) http://www.wfk-gov.com Professional Kickboxing Association (P.K.A) http://www.pkakickboxing.com/ International Amateur Kickboxing Sport Association (I.A.K.S.A) http://www.kickboxing.ru
  http://turkiyekickboxing.azbuz.com

  YanıtlaSil
 25. sn gökhan saki dunyadakı gururumuz,serkan yılmaz'lada gurur duyuyoruz.kıck boks k-1 nedır
  bu spor dalları ıle ılgılı bılgıler verdım tum sporcu kardeslerımıze basarılar dılerım.
  saygı ve sevgılerımızle
  http://turkiyekickboxing.azbuz.com
  wmwf mıllı takımlar antrenoru
  murat bozkurt

  YanıtlaSil
 26. aranan şarkı Freemasons - When You Touch (Bart B More Secured Dub).

  YanıtlaSil
 27. Şarkı ismi doğru

  YanıtlaSil
 28. Türk yumruğu derler buna osmanlıdan dedelerden kalmadır yere yatırır adamı gökan seni seviyoruz başarılarının devamını diliyorum harikasın

  YanıtlaSil
 29. gökhan saki maçta yere yığıldığın an tüm türkiyenin kalbi seninle çarptı tüm dualarımız seninle seni çok seviyoruz allah o adamın belasını versin adı Remy Bonjasky adı gibi gerizekalı biri sende hacı cengiz ne diyo git cengizin wepsitesinde yaz bunları herkes bilsin gökhan saki k1 şmpiyonu seni seviyorum karslım

  YanıtlaSil
 30. Ben karslı olmaktan gurur duyuyorum.Gökan saki senin bütün maçlarını izledim hepside birbirinden harikaydı valla.Bu cuma akşamki maçında önce biz karslıların ve tüm türkiyenin duları senin için olacak allah iman ve bilek gücü versin amin.Karslı Tarık Akbulut

  YanıtlaSil
 31. Bayrağı dalgalandırdın bizi gururlandırdın kardeş eyvallah..

  YanıtlaSil
 32. gökhan maçın süperdi ama finale gidemedik ama yinede sağlık olsun bir daha kine insallah birde yorum yapıcam çok ama çok ringde köşelere saklanıyorsun bu senin pozisyonun değil (kars=)

  YanıtlaSil
 33. Gökan'ım harikasın seni seviyorum hemşerime bu yakışır Badry Hary Ringlerden silmelisin dostum..

  YanıtlaSil
 34. seni çok seviyoruz harikasın karslım hemde çok seviyorum bu türkiye sensiz olamz gökan saki

  YanıtlaSil
 35. Helal olsun şu gökhan saki ye be çok iyi dövüşüyo onu bir görüpte tebrik etmek isterdim

  YanıtlaSil
 36. helal olsun sana sendekı bu ınanc oldukca en tepede mutlaka gorecez senı allah yolunu acık etsın

  YanıtlaSil
 37. yürübe koçum türkiyenin gururu seni ayakta alkışlıyoruz love you

  YanıtlaSil
 38. arkadaşlar gökhanın maçları yaklaşıyor tavsiye ediyorum çünkü türkiye için çıkıyor oley oley (:

  YanıtlaSil
 39. türkiyenin güruru volkan çelik 01 05 2009 da eskişehideki maçında bakalım rakibinı dagıtacakmı

  YanıtlaSil
 40. 08 07 2009 dada ukranyada maçı var rus lilitrandan maçı var karsın gururu volkan çalikkkk geliyorrrrrrrrrrr

  YanıtlaSil
 41. slm ben kübra ben gökhan saki hayranıyım onu çok seviyorum erkan varol benim hocam ve ben kick box sanpiyonum

  YanıtlaSil
 42. aslanım benım turkıyenın gururu

  YanıtlaSil
 43. selam ben ben bayram gökhan saki hayranıyım bende kcikboks şampıyonuyum seni çok seviyorum gökhan saki

  YanıtlaSil
 44. bugün gökan sakiy istanbula geldi foxtv de canlı yayına geldi izlemişsinizdir umarım ben onu karşıladım ilk fotoğraf çekildik inanılmaz bir heyecandı bitbul erhan duygu aygün de ordaydı haftaya revi bonyaski gelicek canlı yayına yine gidicem posterini aldım gökanın cok gurur duydum

  YanıtlaSil
 45. işte gökhan abinin ringlere çıkarken çalan müzik ..............
  http://www.youtube.com/watch?v=RnkNe84vfco

  YanıtlaSil
 46. cidden güzel dövüşüyor karsın neresinden acaba? terekemeye benziyor:))

  YanıtlaSil
 47. bir ığdırlı olarak seninle gurur duyuyorum sen ringe cıkınca gururlanıyoruz senin allahına kurban saki sen türkiyenin ve doğunun gururusun allah yardımcın olsun gökanım

  YanıtlaSil
 48. gökhan sen çok yaşa 300 spartalı gibisin

  YanıtlaSil
 49. gökhan güzel döğüşüyor gerekten de karsın neresinden acaba? terekemlere ya da azerilere benziyor bilen var mi?

  YanıtlaSil
 50. Helal olsun be bende böyle olucam

  YanıtlaSil
 51. Badr Harı'nin 18 yaşındaki hali çoook ilgiç bir video

  YanıtlaSil
 52. http://www.dailymotion.com/video/x604h2_badr-hari-at-18-years-old_sport

  YanıtlaSil