15 Temmuz 2009 Çarşamba

Reklam Firmaları Hakkında Bilgiler

Merhaba arkadaslar bu yazımda sizlere reklam firmaları hakkında kısa bilgiler sunacagım..
Hangi firmayla calışmalıyım sorunuza bu konuda bi cevap bulabilirsiniz diye duşunuyorum..

1 ) gittigidiyor(gg) iş ortaklıgı sistemiArkadaslar ilk olarak en kaliteli oldugunu duşundugum reklam firmasıyla baslamak istedim
Gittigidiyor iş ortaklıgı siteminde tık oranları 0,05 ile 0,1 arasında degişmektedir nasılmı reklam yerleşimini guzel yaparsanız her siteye giren ziyaretçi toplamda 100 gosterim yapıyor ve 3 kerede reklamlara tıklanıyorsa gittigidiyordan alacagınız oran tık bası 0,1 olacaktır eger sitenizde sayfa duzenlemesi yoksa ve sitenizdeki reklamlar tık almıyorsa geliriniz ona gore duşecektir..
Gitti gidiyor iş ortaklıgı sadece kendi reklamlarını yayınlatmaktadır zaten onun için iş ortaklıgı dedim baksa firmalarında reklamları yayınlanıyor olsaydı reklam ortaklıgı derdim
Neyse gittigidiyor cok disiplinli ve kaliteli calışan bi firma oldugu için uyelik olayı sadece basvurudan ibaret dmoz gibi duşunebiliriz bunu siz basvuruyorsunuz uygun gorurlerse kabul ediyorlar eger kaliteli ve hitli bi siteniz varsa gittigittiyoru mutlaka denemenizi oneririm..

Basvuru talep !!

2) Hepsiburada iş ortaklıgı.İş ortaklıklarımızdan sonuncusunu acıklamaya geldi sıra hepsi burada baslangıçta çok kaliteli bi hizmet vermek için gittigidiyorun cizgisinde yuruyen bi firma gibi gorunuyordu ama sonralarda çöp siteleri ve onune gelen siteyi kabul etmeleri hepsiburadanın çizgisinden sapmasına neden oldu diyebiliriz pek çok kaliteli site hepsiburadayı tercih etmez desek yerinde olur sanırım..
Yanluz tık oranı bakımından gg ve hızlıala kabul edilmeyen siteler için çok kazançlı ve avantajlı bi firma diyebiliriz
Tık bası oranları hepsi buradanın sitesinden aldım ve yayınlıyorum hızlıal ortaklıgıyla aynı oranlara sahip olan hepsiburada hızlıal reklam firmasının yanında cok kaliteli 2.bi firma olarak one cıkıyor

1 – 5.000 Ziyaretçi 0,04 TL
5.000 – 10.000 Ziyaretçi 0,05 TL
10.000 – 20.000 Ziyaretçi 0,06 TL
20.000 – 30.000 Ziyaretçi 0.07 TL

Uyelik

3) Linkz reklam ortaklıgıLink ciddi gorunuşu ve kaliteli reklamlarıyla gunumuzde pek çok kaliteli sitenin tercih etigi bi firmadır.
Linkz reklam ortaklıgında video reklam text reklam olarak reklam gosterimi yapmaktadır
Text link gerçekten linkzi ozel kılan bi uygulama diye duşunuyorum baksa firmalarda kullanabilir ama gunumuzde text link gorunce linkz reklamdan baksa bişey akıllara gelmemekte metinin içinden secilen 5 10 kelime linkz tarafından reklam yerlestirilmekte ve ziyaretçi metni okurkan kelimenin uzerine gelince reklam acılmakta..
Bunları anlattıktan sonra linkze uye olmayı duşunebilirsiniz ama linkze taleb gonderebilmek için oncelikle kaliteli bi siteniz sonrada vergi no nuz olması gerekiyor uyelik basvurusu biraz sıkıntılı ama denemeye degecegini duşunuyorum..

Uyelik basvurusu

4) AdsenseGunumuzde pek çok sitede kullanılan hem guvence hem kalite bakımından bir numaralı firma dersek yerinde olur sanırım.
Adsenseyi bu kategoride fazla anlatmak istemiyorum zaten ayrı bir kategori bulunmakta yalnız madem burada reklam firmalarından bahsediyorum adsenseyi es gecmek olmaz diye duşunuyorum..
Adsense site içeriğine gore gorsel video metin reklam cıkaran ve ziyaretçiyi istediği yere goturen reklam baglantılarıyla bi sitede kullanılacak en uygun firma olarak kendini gostermektedir tık bası oranı çogu sitede az olsa bile bence tıklanma oranıyla bunu telafi etmektedir.

Uyelik basvurusu

5) adtechGunumuzde adsense kullanmayan pek çok sitenin tercih ettiği guvenilir uzun zamandır hizmet veren bir reklam ortaklıgı olan adtech tık bası 0,02 gibi oranlarıyla muşterilerine destek saglamaktadır
Adsenseden verim alamayan pek çok site adtech kullanmaktadır eger illagel bi siteniz varsada adtech bir numaralı sponsor olarak kendini gosteriyor.

uyelik

6) ReklamstoreReklamstore en koklu reklam sponsorları arasında bulunmaktadır tık bası oranı az olmasına ragmen hala pek çok site tarafında kullanılmaktadır..

Uyelik

7) adhoodturkticaretin bunyesinde barındırdıgı adhood iş ortaklıgı yapı olarak gg hepsiburada iş ortaklıgına yakın bi hizmet sunmaktadır..
tık bası kazandırma oranları gosterilen reklama baglı olarak degişmekle beraber tık bası 0,02 civarındadır genelde yeni bi firma olmasına ragmen pek çok arkadas kullanmaktadır ben kullanmadım konuda bahsetmek için biraz arastırma yaptım..

uyelik

8) soft reklamGunumuzde kullanılmakta olan en kaliteli popup firmaları arasında gosterilmektedir..
Gosterim bası yuksek oranlardan piyasaya girmesi ve bu oranları korumak için gosterdiği caba soft reklamı piyasada lider duruma getirmiş bulunmaktadır

Softreklam fiyatları sitenizin göndermiş olduğu hit trafik kalitesine göre değişmektedir.
siteler 1k 1tl ile başlar kaliteli trafik gönderince 1tl arttırılır kaliteye göre en fazlada 5 tl olur .
Gosterim bası oranları

Popup gosterim 1000 gosterim 5 lira
Splash gosterim 1000 gosterim 4 lira

softreklam şuanda ödemelerde sorun çıkarmayan ve internet reklamcılığının en iyilerinden biridir.
Uye ol

Kaynak: r10.net / Anonim

0 yorum:

Yorum Gönder