27 Aralık 2010 Pazartesi

Altın Şans / Fool's Gold (2008)


http://www.imdb.com/title/tt0770752/

Tür : Komedi / Macera / Aksiyon / Romantik Komedi
Gösterim Tarihi : 2 Mayıs 2008
Yönetmen : Andy Tennant
Senaryo : John Claflin , Daniel Zelman , Andy Tennant
Görüntü Yönetmeni : Don Burgess
Müzik : George Fenton
Yapım : 2007,


Oyuncular: Kate Hudson (Tess Finnegan) , Matthew McConaughey (Ben 'Finn' Finnegan), Donald Sutherland (Nigel) , Ewen Bremner (Alfonz) , Roger Sciberras(Andras) , Brian Hooks (Curtis) , Malcolm-Jamal Warner (Cordell)

Ben “Finn” Finnegan, sörfçülükten hazine avcılığına geçiş yapmış gençve iyi niyetli bir adamdır. 18. yüzyıldan kalma egzotik hazinelerledolu kırk sandık içeren efsanevi Queen’s Dowry hazinesini takıntıhâline getirmiştir. Hazine arayışı sırasında, Finn, Tess Finnegan’laevliliği ve hurda yığını hâline gelmiş teknesi “Booty Calls” da dahilolmak üzere sahip olduğu her şeyi yitirmiştir.
Tess milyoner Nigel Honeycutt’ın dev yatında çalışarak hayatını yenidenkurmaya başlamışken, Finn hazinenin nerede olduğuna dair çok önemli biripucu keşfeder. Bu bilgiyle hayatının değişeceğinden emin olan Finn,Nigel’ın yatına girmenin bir yolunu bularak bu varlıklı adamı vesosyetenin gözde bekarlarından olan kızı Gemma’yı kendisiyle birlikteİspanyol hazinesini aramaya ikna eder. Bu arama seferi, tüm direnişinerağmen Tess’in keşif aşkını yeniden alevlendirir. Ama hazinenin peşindesadece onlar yoktur..
Romantik komedi ve aksiyon macera türlerini harmanlayan ilgi çekici bir film.

[Resim: ht7na0.jpg]

0 yorum:

Yorum Gönder