14 Temmuz 2009 Salı

1. Dünya Sanal Savaşı Çin'de çıktı !

Türk hackerlar katliamı protesto etmek için Çin'in bankalarını, askeri sitelerini çökertti. Çin hackerlar'dan karşı atak geldi.

Doğu Türkistan'daki katliama yönelik protestolar kızıştı. Türk hackerler'ın sanal alemde başlattığı savaşa Çinli 'meslektaşlarından' cevap geldi. Türk hacker'lar Çin'in banka ve askeri kaynaklı internet sitelerini çökertmişti. Karşı atağa geçen Çinli hacker'lar da Başbakan Erdoğan'ın 'adeta soykırım' sözlerini protesto ederek Türk internet sitelerine saldırdı. Savaş kızıştı.

İşte 1. Dünya Sanal Savaşı...

İlk saldırıyı Uygur Türklerine karşı yaşanan insanlık dramını protesto etmek amacıyla Türk hackerlar başlattı... Türk Hacker grubu Ayyıldız TİM saldırıya geçti. Pek çok eyleme imza atan hackerlar Çin'de Uygur Türklerine yapılanlara karşı hedef belirledi.

2000 ÇİN İNTERNET SİTESİ ÇÖKERTİLDİ

Şimdiye kadar 2000'e yakın siteyi hacklediklerini söyleyen grubun öncelikli hedefi Çin'in kamu kuruluşları oldu. türk hacker'ların bankalar ve askeri sitelere yönelik saldırılarına internet kullanıcıları destek veriyor.

ÇİNLİ KORSANLAR KARŞI ATAĞA GEÇTİ

sanal saldırıya Çinli hackerlardan cevap geldi... Çinli sanal korsanlar, Türkiye'ye olan tepkilerini, Pekin'deki Türkiye Büyükelçiliği'nin internet sitesini hack'leyerek gösterdi.

"İÇİŞLERİMİZE KARIŞMAYIN" TEHDİDİ


Elçiliğin 'www.turkey.org.cn' sayfasını dün kıran sanal korsanlar, "Türkiye, Çin'in içişlerine karışmaktan vazgeçmeli. Bu bir uyarı" ifadelerini kullandılar. Siteyi çökerten ve kendisine 'Maffia Baron' adını veren Çinli hacker, "Sincan sorunu Çin'in içişlerine aittir ve başkalarının karışmasına açık değildir. Çin, bu sorunu halledecek güçtedir. Çin'deki Türkiye büyükelçiliğinin, bizim sesimizi duyacağını ümit ediyoruz" yazan bir mesaj bıraktı.

Çinli hackerlar, saldırılarına gerekçe olarak Başbakan Erdoğan'ın 'adeta soykırım' sözlerini gösterdiler... Başbakan Erdoğan 10 Temmuz'daki açıklamasında, "'Vahşet' ifadesini Türkiye'de kullandım. Arkasındayım. Çünkü yüzlerce insanın öldürüldüğü ve bini aşkın insanın yaralı olduğu bir olayı, adeta bir soykırımı herhalde başka bir kelime ifade etmez" demişti.

Çin resmi makamları, 5 Temmuz'dan bu yana Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde meydana gelen olaylarda 137'si Han Çinlisi 184 kişinin öldüğünü iddia ediyor.

0 yorum:

Yorum Gönder